Kommittèer och sektorer

Om du vill vara med och hjälpa till i någon sektor, vänligen kontakta någon i respektive sektor som du är intresserad av.

Alla kan göra något och all hjälp behövs för att vi ska kunna vara en aktiv klubb.

All hjälp är välkommen!

 


 Tävlingssektor:

Sofia Ottosson  (Sammankallande) 
sofia.ottosson@borlangebk.se 
Tel 070-6700078

 

Hundägarutbildning/Utbildningssektor:

Vakant (Sammankallande) 
kurs@borlangebk.se 

            

Tjänstehundsektor

Lars Gustafsson (Sammankallande)
lars.gustafsson@borlangebk.se

Träningssektor:

Johnny Eliasson (Sammankallande)
plymouth.47@hotmail.com 


Träningssektorn är uppdelad i:

- AG Bruks

Johnny Eliasson (Sammankallande)
plymouth.47@hotmail.com

- AG Lydnad

Carina Otterbo  (sammankallande)
Carottbo@tele2.se
Tel 070-2442250
 

- Skyddsansvarig

Johnny Eliasson (sammankallande)
plymouth.47@hotmail.com

IPO

Madeleine Åkesson (sammankallande)
maddos_@hotmail.com 

                

Rasutvecklingssektor:


- AG mental
 
Elisabeth Thorstensson  (Sammankallande)
snjoskennel@telia.com  

- AG Utställning

Sopiha Adrian (Sammankallande)
mej_adrian@yahoo.se

Nose Work 

Carina Otterbo (Sammankallande)
Carina Svanström
            

Skalletkommitté            

vilande              

Köks kommitté

Jeanette Ridderström(Sammankallande)
jeanette.ridderstrom@hotmail.se
Tel: 070-7178162               

Stugfogde

Johnny Eliasson (sammankallande)
plymouth.47@hotmail.com

Agilitysektor

Sopiha Adrian (Sammankallande)
mej_adrian@yahoo.se

Rallylydnad

Åsa Engström (sammankallande)
Håkan Engström
Pia Hårdén
Ove Siverman
Eva Hellström

rallylydnad.borlangebk@outlook.com  


Läger kommitté

Johnny Eliasson (sammankallande)
plymouth.47@hotmail.com

Freestyle:

Märta Anderzon  tel: 070-7421655  (sammankallande)
Ellinor Liedström
Towa Palm
Borlangebk.freestyle@gmail.com

Kontaktombud ungdomar

Jenny Sjöberg 
Tel:070-7759186 
Jannyelizabeth@hotmail.com

 

Nyckelansvarig 

 

 Webmasters

Ove Siverman
ove.siverman@borlangebk.se